
Najważniejsze w życiu wszystkie jego tajemnice?
Mogę ci streścić od ręki:
Nie pędź za widmem - za majątkiem, za stanowiskiem.
Zdobywa się to latami i wielką ilością nerwów,
a skonfiskować można w ciągu jednej nocy.
![]()
Żyj mając ciągłą przewagę nad życiem - nie bój się
złego
i nie tęsknij za szczęściem.
Przecież ani goryczy ani słodyczy nie otrzymasz do pełna.
Wystarczy, jeśli nie marzniesz i jeśli pragnienie i głód nie wyrywają ci
wnętrzności pazurami...
Jeśli nie masz przetrąconego karku, twoje obie nogi się poruszają,
obie ręce się zginają, oczy widzą i uszy słyszą - komu jeszcze mógłbyś
zazdrościć?
![]()
Przetrzyj oczy, umyj serce i szanuj najbardziej tych,
którzy cię kochają i są ci życzliwi.
Nie krzywdź ich, nie wyzywaj.
![]()
Z nikim nie rozstawaj się pokłócony.
Przecież nie wiesz czy to nie jest ostatnia rzecz jaką zrobiłeś,
a potem taki pozostaniesz w ich pamięci.
- Aleksander Sołżenicyn „Archipelag GUŁAG"
Cudowne Boże Narodzenie
Piękne
życzenia na każdą okazję
Wszystko o przyjaźni
Rozrywka
dla Ciebie
Nasze
intencje i modlitwy
Cudowny
balsam dla duszy
Piękne
cytaty i aforyzmy
Nasze
wiersze - Debiuty

Czy przyglądałeś się kiedykolwiek dzieciom bawiącym się na karuzeli?
Albo przysłuchiwałeś się
spadającym kroplom deszczu na ziemię?
Tropiłeś radośnie fruwającego motyla albo obserwowałeś zachód słońca?
Lepiej zwolnij swoje tempo,
Nie tańcz za szybko,
bo życie jest zbyt krótkie,
muzyka nie trwa wiecznie.
Czy jesteś zabiegany całymi dniami, wiecznie zajęty?
Jeśli zadajesz pytanie
"Co słychać?",
czy masz chwilę
żeby usłyszeć odpowiedź?
A wieczorem gdy wyciągniesz się już w łóżku po całym dniu, czy myślisz o
tysiącu różnych sprawach, które plączą ci się po głowie i które trzeba załatwić?
Lepiej zwolnij swoje tempo,
Nie tańcz za szybko,
bo życie jest zbyt krótkie,
muzyka nie trwa wiecznie.
Czy mowiłeś swojemu dziecku
"Zrobimy to jutro"
i w pośpiechu nawet nie zauważyłeś jaką ogromną przykrość mu sprawiłeś?
Czy straciłeś już kontakt z przyjacielem, pozwoliłeś umrzeć przyjaźni, bo nigdy nie miałeś czasu żeby zadzwonić i spytać jak leci?
Lepiej zwolnij swoje tempo,
Nie tańcz za szybko,
bo życie jest zbyt krótkie,
muzyka nie trwa wiecznie.
Gdy tak biegniesz szybko
żeby gdzieś zdążyć,
tracisz połowę przyjemności
z dotarcia tam dokąd biegniesz.
Kiedy codziennie się tak zamartwiasz i ciągle gdzieś gnasz,
to tak jakbyś wyrzucał prezent, którego nawet nie zdązyłeś otworzyć.
Życie to nie wyścig.
Lepiej zwolnij swoje tempo,
znajdź chwilę żeby posłuchać muzyki zanim się skończy piosenka